Často kladené otázky

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

V naší škole neučíme Jujutsu…

AJBA je organizací sdružující všechna bojová umění. Vaše členství v AJBA není podmíněno cvičením Jujutsu.

Jak probíhá ověření (legalizování) technického stupně?

Zcela jednoduše. Pokud je doklad (certifikát) vydaný uznávaným svazem, asociací či mistrem (Sensei), tak je to otázka několika hodin. Pokud se jedná o neznámého učitele, případně podezřelé udělení, bude tento diplom podstoupen přezkoumání a ověření. To provádí Shihankai AJBA.

Kolik stojí členství v AJBA?

Členství v AJBA stojí dle současného ceníku 100€ na kalendářní rok a školu. Je tedy jedno, kolik studentů máte. Platí se vždy stejný poplatek.

Nemám svůj poslední diplom ani průkaz? Co teď?

Ani v tomto případě to nevadí. Obraťte se na nás. Pomůžeme vám!

Vstupem do AJBA mi budete diktovat podmínky?!

Nikoliv! Škola je vaše a tak to bude i nadále! Nikdo vám nebude říkat, jak se máte  jmenovat či co máte dělat. Jste nezávislá škola? Tak to i zůstane. Jedinou změnou jest dodržování Pravidel AJBA a AJBA ČR.

AJBA ČR respektuje všechny školy bojového umění. To znamená, že jim nemění jejich interní pravidla. Škole tak zůstává její autenticita a originalita. 

Jak je možné, že jsou dvojí pravidla? AJBA a AJBA ČR?!

Každá země si může po schválení Act.prez. prof. Mladena Burazeroviće MSc. doplnit či přímo vytvořit svá upřesňující pravidla. Této možnosti se využívá v případě, kdy Zástupce či přímo Šidóšakai potřebuje nějaké pravidlo upravit – upřesnit.